Türkçe karşılığı üretim yürütme sistemi olan Mes systems, bilgisayar destekli özel bir sistemdir ve çevrim içi kullanımı desteklediğini de belirtmek gerekiyor. Üretim planlamasında kullanılan birçok metodu bir araya getiren ve zaman kazandıran sistemler bütünü sayesinde bulunduğunuz pazarda bir adım ileriye gitmek çok daha kolay bir hal alıyor.

Dört temel işlevden bahsetmek mümkün ve dilerseniz bu detaylara da hep birlikte göz atalım…

  • Mes, üretim sahası üzerinden veri toplama görevini üstleniyor ve bunu hem çok daha hızlı hem de çok daha profesyonel bir şekilde yerine getiriyor.
  • Mes Systems, verilerin düzenlenmesinde de pay sahibidir ve düzenlediği verileri daha kolay erişim sağlayabilmeniz adına büyük bir veri tabanında muhafaza ediyor.
  • Toplanan tüm verilere ağ üzerinden kısa süre içerisinde ulaşabilir ve denetlemeleri de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • ERP üzerinden iş emirlerinin alınması ve üretim birimlerine aktarılması da yine bu sistem ile birlikte mümkün hale geliyor. Bu sayede verimliliğin arttırılması ve kalite standartlarının bir üst seviyeye taşınması da mümkündür.